Adéla
měla nápad. Rozená Valaška se po téměř dvaceti letech života v Praze přestěhovala zpět na Moravu. Do idyly uprostřed vinohradů, vinných sklepů a ovocných sadů se postupně vkrádala frustrace ze zjištění, že domácí vajíčka či jehněčí jsou tady stejnou fikcí jako v Praze. A nechtěla se s tím smířit.
je nejen Moravákem tělem, duší i místem narození, ale také silou, díky níž Adélin nápad ožil a funguje. Navíc zná jih Moravy, odkud náš projekt odstartoval, jako své boty. Má ji celou projetou a projitou, zná osobně mnohé pěstitele květáků, cibule, špenátu, brambor, kapusty, cuket, salátů, broskví, švestek, třešní, jahod…
Radek
Jsme Moraváci, kteří milují Moravu a všechno, co se na ní urodí a vyroste. Rozčilovalo nás, že jsme v obchodech nenacházeli lokální produkty, a že jsme se museli téměř proměnit v detektivy, abychom vypátrali, kdo v našem okolí pěstuje řízný česnek, křupavá a sladká jablka, medové meruňky…, od koho můžeme koupit vajíčka slepic běhajících po dvoře, kdo nám prodá domácího králíka nebo kuře, kde je k mání poctivé uzené a kdo dobře dělá víno a slivovici… Prostě – chtěli jsme to nejlepší z Moravy, protože víme, že na Moravě to poctivě umíme a děláme. Současně jsme ale odmítali platit předražené ceny různým přeprodejcům.
Chtěli jsme v první řadě nakupovat přímo od pěstitelů a chovatelů. Od babiček a dědečků, kteří původně neplánovali svou úrodu prodávat, ale celou ji nespotřebují. Od maminek, jež dělají marmelády pro rodiny často několikanásobně větší, než jsou ty jejich. Od vinařů, co se vrátili do sklepů po svých předcích a vyrábějí jen takové víno, jež sami chtějí pít… A když jsme nenašli nikoho, kdo by nám tyhle informace dokázal dát, pustili jsme se do toho sami.
Ondřej
je nejen uznávaný a renomovaný fotograf a kameraman ( www.ondrejszollos.cz ), ale taky milovník českých a moravských lokálních produktů. Je vlastně pořád na cestách a všude, kde právě je, se snaží žít a jíst lokálně, proto se rozhodl pomoct nám. Jeho fotky dokážou zachytit víc než tisíce slov, ale na to už jste asi přišli nejen na našich stránkách sami.
Muži ve stínu
monitorů, kteří projekt naprogramovali, vyvinuli, lokalizovali a upravují jej dle aktuálních potřeb, jsou světloplaché bytosti, které je možné zahlédnout: A)pouze u počítačové klávesnice B)v šeru vinných sklepů. A i B jsou správně, protože jsou to Moraváci, za což opravdu nemůžeme.
je Moravák, náš soused doslova přes pole a hlavně reportážní fotograf, cestovatel a blogger, který propojil vše nejen v případě našeho projektu, ale hlavně na populárním www.objevimesvet.cz (nepostradatelný web a Facebook pro každého, kdo má děti a cestuje s nimi!). Je sice těžké ho zastihnout, protože je pořád v pohybu, ale když už se na chvilku během svých cest zastaví a připojí se k internetu, vždycky nám nějakou tu fotku pošle.
Tomáš
O nás