Adéla
měla nápad. Rozená Valaška se po téměř dvaceti letech života v Praze přestěhovala zpět na Moravu. Do idyly uprostřed vinohradů, vinných sklepů a ovocných sadů se postupně vkrádala frustrace ze zjištění, že domácí vajíčka či jehněčí jsou tady stejnou fikcí jako v Praze. A nechtěla se s tím smířit. 
je nejen Moravákem tělem, duší i místem narození, ale také silou, díky níž Adélin nápad ožil a funguje. Navíc zná jih Moravy, odkud náš projekt odstartoval, jako své boty. Má ji celou projetou a projitou, zná osobně mnohé pěstitele květáků, cibule, špenátu, brambor, kapusty, cuket, salátů, broskví, švestek, třešní, jahod…
Radek
Jsme Moraváci, kteří milují Moravu a všechno, co se na ní urodí a vyroste.   Rozčilovalo nás, že jsme v obchodech nenacházeli lokální produkty, a že jsme se museli téměř proměnit v detektivy, abychom vypátrali, kdo v našem okolí pěstuje řízný česnek, křupavá a sladká jablka, medové meruňky…, od koho můžeme koupit vajíčka slepic běhajících po dvoře, kdo nám prodá domácího králíka nebo kuře, kde je k mání poctivé uzené a kdo dobře dělá víno a slivovici…   Prostě – chtěli jsme to nejlepší z Moravy, protože víme, že na Moravě to poctivě umíme a děláme. Současně jsme ale odmítali platit předražené ceny různým přeprodejcům.
Chtěli jsme v první řadě nakupovat přímo od pěstitelů a chovatelů. Od babiček a dědečků, kteří původně neplánovali svou úrodu prodávat, ale celou ji nespotřebují. Od maminek, jež dělají marmelády pro rodiny často několikanásobně větší, než jsou ty jejich. Od vinařů, co se vrátili do sklepů po svých předcích a vyrábějí jen takové víno, jež sami chtějí pít… A když jsme nenašli nikoho, kdo by nám tyhle informace dokázal dát, pustili jsme se do toho sami.
Anna
pochází také z Moravy (vážně je to jen shoda náhod) a má pod palcem to, co vidíte a čtete na svých monitorech či mobilech. Počítače, nové technologie a sociální sítě má v malíčku. Ke všemu miluje zvířata, přírodu a rodnou Moravu.
se pro změnu narodil… na Moravě. Kromě toho, že je dennodenně v první linii v terénu (neboť v podstatě zná každého – neptejte se, jak je to možné, sami tomu nerozumíme), je také včelař. 
Pepa
Muži ve stínu
monitorů, kteří projekt naprogramovali, vyvinuli, lokalizovali a upravují jej dle aktuálních potřeb, jsou světloplaché bytosti, které je možné zahlédnout: A)pouze u počítačové klávesnice B)v šeru vinných sklepů. A i B jsou správně, protože jsou to Moraváci, za což opravdu nemůžeme.
je reportážní fotograf, cestovatel a blogger, který vše propojil nejen v případě našeho projektu, ale také na www.objevimesvet.cz (nepostradatelý web pro každého, kdo má děti a cestuje s nimi!).  Ano, ty nejhezčí fotky na našich stránkách jsou od něj. 
Tomáš
O nás